Największe sieci: nowe placówki

Carrefour Express, Carte D’or Cafe, Lidl, Piotr i Paweł, Polomarket, Rossmann.

  • Carrefour Express w Warszawie. W pawilonie handlowo-usługowym przy ul. Powsińskiej 25 ruszył nowy sklep convenience francuskiej sieci. Ma on dwie kasy i zlokalizowany jest w miejscu po sklepie obuwniczym Ambra. Wkrótce uruchomiony zostanie w nim dział monopolowy. W pobliskim centrum handlowym Sadyba Best Mall działa już Carrefour Market.

  • Carte D’or Cafe w galerii Auchan w Mikołowie. Lodziarnio-kawiarnia zajęła lokal o powierzchni 95 mkw. W ofercie kawiarni pod szyldem Carte D’or Cafe, znajdują lody, desery, ciastka oraz rurki z bitą śmietaną. W lokalu serwowana jest także kawa oraz napoje i koktajle.
  • Lidl w Nowym Targu. To pierwszy na Podhalu sklep tej sieci. Placówka powstała na ul. Szaflarskiej. Pracę znalazło w nim 20 mieszkańców Podhala.

  • Lidl w Zakopanem. Placówka ma powstać przy Alejach 3 maja. Tu również pracę ma znaleźć 20 osób. Na razie nie znany jest nam termin otwarcia.

  • Piotr i Paweł oraz Rossmann w otwartej w październiku br. Galerii Manhattan w Gorzowie Wielkopolskim. Powierzchnia handlowa galerii wynosi 10,5 tys. mkw., a liczba lokali – jak na razie – 65

  • Polomarket w Janikowie. Sklep znajduje się przy ul. Przemysłowej 5. Supermarket o powierzchni 600 mkw. znajduje się w nowo wybudowanym budynku wolnostojącym i jest jednym z największych placówek sieci. Polomarket w Janikowie czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-21, natomiast w niedzielę w godzinach 8-20. Obok sklepu znajduje się parking. W uruchomionym obiekcie zlokalizowane są także punkty handlowo-usługowe jak: apteka, cukiernia „Staropolska”, fryzjer, kwiaciarnia i salonik prasowy. W późniejszym czasie uruchomiony zostanie sklep Pepco. 
  • Polomarket w Toruniu. Otwarty po remoncie sklep usytuowany jest w pasażu handlowym przy ul. Konstytucji 3 Maja 10.
  • Rossmann w Kórniku, mieście w woj. wielkopolskim, w powiecie poznańskim. Drogeria została otwarta w połowie października. Załoga liczy 10 osób. Powierzchnia sali sprzedażowej wynosi 240 mkw. 
Katarzyna Pierzchała 5277 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.