Największe sieci: nowe placówki

Aldi, Chata Polska, Dino, Lidl, Lodziarnio-kawiarnia firmy Grycan - Lody od pokoleń, Netto, Piotr i Paweł, Rossmann.

  • Aldi przy ul. Gdańskiej naprzeciw Multikina w Zabrzu. Placówka dopiero powstaje. 
  • Chata Polska w Poznaniu. Sklep o powierzchni 140 mkw. został otwarty 30 sierpnia przy ul. Szarych Szeregów 12. 

  • Dino na skrzyżowaniu ulicy Kieleckiej i Chęcińskiej w Brzezinach (wieś w Polsce położona w woj. świętokrzyskim). Otwarcie przewidywane jest na przełomie września i października. Dino to polska sieć marketów o średniej powierzchni 400 mkw., zlokalizowanych głównie w województwach wielkopolskim, dolnośląskim, lubuskim czy opolskim.

  • Lidl w Orzeszu - 3 września przy ul. Powstańców 3 został otwarty pierwszy sklep Lidl w tej miejscowości. Powierzchnia sali sprzedaży wynosi ok. 1000 mkw.
  • Lodziarnio-kawiarnia firmy Grycan – Lody od pokoleń w CH Jantar w Słupsku. W nowo powstałej lodziarni znajduje się 18 stolików oraz 40 miejsc siedzących, a menu obejmuje 36 smaków lodów serwowanych w pojedynczych porcjach oraz deserach lodowych, a także pełen asortyment lodów w pudełkach. W Słupsku jest to drugi firmowy punkt Grycan - Lody od pokoleń. Pierwszy mieści się w CH Galeria Słupsk.
  • Netto w Legionowie. Sklep powstał przy targowisku miejskim, u zbiegu ulic Zygmunta Krasińskiego i Jana III Sobieskiego. W całej Polsce aktualnie jest prawie 340 sklepów tej sieci. W powiecie legionowskim do tej pory nie było ani jednego sklepu Netto.
  • Piotr i Paweł oraz Rossmann w powstającej Galerii Manhattan w Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Kombatantów. Jej otwarcie planowane jest na połowę października. Galeria Manhattan ma być częścią kompleksu rekreacyjno-handlowego. W jego skład wejdą: park rekreacyjny, kawiarnie i restauracje, fitness, miejsca zabaw dla dzieci, boiska sportowe oraz nowe drogi, deptaki i ścieżki rowerowe.
Ilona Mrozowska 4642 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.