Blik zaskakuje wynikami

Po pół roku działalności Blik jest już w ponad 100 tysiącach terminali płatniczych, w kilkudziesięciu tysiącach sklepów internetowych i ponad 11 tysiącach bankomatów.

Blik to metoda płatności, z której można skorzystać po pobraniu aplikacji mobilnej jednego z banków - założycieli systemu, czyli: Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku (również Orange Finanse), PKO Banku Polskiego oraz Inteligo. Aby dokonać zakupu należy wybrać Blik jako formę płatności, wpisać kod na terminalu lub komputerze i zaakceptować go na swoim telefonie.

Blik wystartował 9 lutego 2015 r. Za jego pomocą już teraz zakupy telefonem można zrobić w ponad 100 tys. terminali płatniczych, obsługiwanych przez: eService i First Data Polska. Można nim zapłacić również w kilkudziesięciu tysiącach sklepów internetowych, a także wypłacić gotówkę w ponad 11 tys. bankomatów. Od 24 lipca Blik jest dostępny w ponad 6 tys. bankomatów i wpłatomatów, należących do sieci Euronet.

Celem Polskiego Standardu Płatności, twórcy Blika, jest „zdobycie pozycji najwygodniejszej i najpopularniejszej formy płatności w Internecie”. Już teraz za pomocą aplikacji można zapłacić na stronach obsługiwanych przez integratorów płatności internetowych, takich jak: Dotpay, Przelewy24, Transferuj.pl, CashBill, czy eCard.

Katarzyna Pierzchała 5273 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.