Największe sieci: nowe placówki

Grycan, Lidl, Piotr i Paweł, Spar Express, Ziaja.

  • Grycan
    w Słupsku. Jest to druga lodziarnio-kawiarnia firmy w tym mieście. Pierwszy punkt znajduje się w CH Galeria Słupsk. Drugi punkt otworzył się w centrum handlowym Jantar. W nowo powstałej lodziarni znajduje się 18 stolików oraz 40 miejsc siedzących, a menu obejmuje 36 smaków lodów serwowanych w pojedynczych porcjach oraz deserach lodowych, a także pełen asortyment lodów w pudełkach.
    To 132. lokal sieci w Polsce.
  • Lidl w Białymstoku. 27 sierpnia przy ul. Jana Pawła II 61 sieć otworzyła piąty sklep w tym mieście. Nowy obiekt ma prawie 1300 mkw. powierzchni sali sprzedaży. Do obsługi sklepu zatrudnionych zostało około 25 osób. Placówka będzie czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 8-21, a w niedziele od 9 do 18. Dla zmotoryzowanych klientów przygotowano 75 miejsc parkingowych.
  • Piotr i Paweł w Warszawie. 19 sierpnia został otwarty 120  supermarket Piotr i Paweł. Sklep o powierzchni 1358 mkw. znajduje się w warszawskim Royal Wilanów. Placówka otwarta jest codziennie w godzinach od 8 do 22 od poniedziałku do soboty, a w niedzielę od 9 do 21. Do końca roku sieć planuje otworzyć jeszcze 15 supermarketów.
  • Spar Express w Pińczowie i Łękach Dolnych. 19 sierpnia sieć Spar otworzyła dwie nowe placówki. Sklep w Pińczowie o powierzchni 164 mkw. oraz sklep w Łękach Dolnych o powierzchni 123 mkw. zostały uruchomione w formacie Spar Express. Nowy Spar w Pińczowie znajduje się w centrum miejscowości, na rynku głównym. Natomiast Spar w Łękach Dolnych położony jest poza miastem, przy trasie łączącej Tarnów i Pilzno. Sklep jest częścią nowego obiektu hotelowo-restauracyjnego, który został uruchomiony 22 sierpnia. Placówka stanowi uzupełnienie oferty hotelu również należącego do franczyzobiorcy. Obecnie sieć Spar liczy 210 sklepów.

  • Ziaja w Centrum Handlowym Auchan w Mikołowie. Salon o powierzchni 29 mkw. "Ziaja dla Ciebie" został otwarty 22 sierpnia. W jego ofercie znajdują się: kremy, balsamy, antyperspiranty oraz kosmetyki dla dzieci. W mikołowskiej galerii handlowej klienci mają obecnie do dyspozycji ponad 50 salonów, w tym dwie drogerie - Yves Rocher i Sephora.
Joanna Hamdan 13995 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.