Mondelez mocno inwestuje w Polsce

Otwiera nową linię produkcyjną za 30 mln dol.

Na początku września ma być uruchomiona nowa linia produkcyjna w fabryce czekolady  w Skarbimierzu.  Jak podaje Mondelez, będzie to pierwsza tzw. linia przyszłości w Polsce, charakteryzująca się najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi, najlepszymi standardami bezpieczeństwa i higieny pracy.

 Producent podkreśla, że  inwestycja jest dowodem na strategiczne znaczenie Polski w globalnej strukturze produkcyjnej firmy Mondelez International, która na początku maja ogłosiła zamiar uruchomienia kosztem 15 mln dol.  Centrum Badań i Rozwoju w rejonie Wrocławia.

Nowa linia w Skarbimierzu  umożliwi zwiększenie produkcji słodyczy pod takimi markami, jak: Milka, Oreo, Cadbury Dairy Milk, 3bit i Terry’s Chocolate Orange.

Mondelez International  ma w Polsce 7 fabryk znajdujących się w: Bielanach Wrocławskich, Skarbimierzu, Jankowicach, Cieszynie, Jarosławiu i Płońsku.

 

Barbara Mikusińska 774 Artykuły

Współtwórczyni „Handlu”. Od początku jego istnienia, czyli od 1993 r., redaktor naczelna. Globtroterka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.