Piotr i Paweł zwiększa ekspansję na Śląsku

Do tej pory na 119 wszystkich sklepów sieci prowadzonych zarówno w formule własnej, jak i franczyzowej, tylko 5 zlokalizowanych jest na terenie Śląska.

– Otwarcie supermarketu Piotr i Paweł w tyskim Gemini Park byłoby ważnym krokiem w ekspansji sieci na terenie Śląska, gdyż do tej pory funkcjonuje tam pięć sklepów pod naszym szyldem – dwa w Katowicach, oraz po jednym w Częstochowie, Żorach i Bielsku-Białej - mówi Ewa Aleszczyk-Kalinowska, rzecznik prasowy sieci Piotr i Paweł. - Gemini Park w Tychach to obiekt bardzo dobrze zlokalizowany, z ciekawą koncepcją tenant mix oraz rozbudowaną, rodzinną ofertą, która dobrze wpasowuje się w filozofię naszej firmy – dodaje.

Piotr i Paweł to polska, rodzinna sieć supermarketów spożywczych, która oprócz ogólnodostępnych brandów oferuje również marki własne. Sieć ma obecnie ponad 119 sklepów w każdym województwie, prowadzonych zarówno w formule własnych, jak i franczyzowych supermarketów.

Wedle podpisanego w ubiegłym tygodniu listu intencyjnego z agencją CBRE, odpowiadającą za komercjalizację centrum handlowego Gemini Park Tychy, sieć Piotr i Paweł może zająć w obiekcie nawet 1500 mkw. powierzchni komercyjnej.

W Gemini Park Tychy będzie funkcjonowało ponad 130 lokali handlowych, gastronomicznych, oraz punktów usługowych. Obiekt powstanie w odległości ok. 3,5 km od ścisłego centrum Tychów, w sąsiedztwie kluczowych dróg krajowych i regionalnych. Jego otwarcie planowane jest nie wcześniej niż w 2017 r. 

Ilona Mrozowska 4642 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.