Prezes Grupy Żywiec na czele ZPPP Browary Polskie

2 czerwca prezesem zarządu Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego w Polsce - Browary Polskie został Guillaume Duverdier.

Guillaume Duverdier, który od listopada 2013 r. sprawuje funkcje prezesa zarządu Grupy Żywiec, zastąpił na tym stanowisku Tomasza Bławata.

- Rynek piwa w Polsce jest już dojrzały, nasycony i bardzo konkurencyjny, a wśród Polaków rośnie grupa nie tylko entuzjastów piwa, ale również wymagających konsumentów. W tych okolicznościach kluczowymi zadaniami dla Związku, którego przewodnictwo obejmuję, będzie działanie na rzecz promocji kultury picia piwa oraz odpowiedzialnej sprzedaży i konsumpcji, aby zapewnić zrównoważony wzrost kategorii – powiedział Guillaume Duverdier.

Nowy prezes zarządu z Grupą Heineken związany jest od marca 2000 r. kiedy objął stanowisko dyrektora ds. rozwoju sprzedaży w Brasseries Heineken we Francji. Później sprawował kolejne funkcje w strukturach międzynarodowych, koncentrując się na rozwoju sprzedaży i produkcji.

Do Polski przeniósł się z Egiptu, gdzie pełnił obowiązki prezesa Al Ahram Beverages Company, związanej z Grupą Heineken. Karierę zawodową rozpoczął w Procter and Gamble, gdzie
w latach 1994-2000 zajmował stanowiska w obszarze zarządzania sprzedażą i relacjami z klientami.

Joanna Hamdan 13849 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.