Aldi w ofensywie

Aldi uruchomił swój pierwszy w stolicy sklep na ul. Radzymińskiej 245. Jednocześnie Aldi chce kupić od Spółdzielni Mieszkaniowej Rubinkowo w Toruniu ponad 4 tys. mkw. gruntu i postawić tam dyskont. Transakcja ma opiewać na 4 mln zł.

Jak informuje dziennik toruński "Nowości" chodzi o działkę na Rubinkowie przy ulicy Dziewulskiego, obok targowiska Manhattan, na której obecnie znajduje się strzeżony parking. Na razie nie wiadomo, czy i kiedy transakcja dojdzie do skutku.

Aldi planuje też uruchomienie sklepu w Łodzi na ul. Rzgowskiej 44. Otwarcie powierzchni o powierzchni 1200 mkw. planowane jest na drugą połowę tego roku.

W Polsce jest obecnie ok. 90 sklepów pod szyldem Aldi, najwięcej na zachodzie i południu kraju. W czerwcu w Warszawie otwarto pierwszy i jedyny jak do tej pory sklep Aldi. Placówka ma 120 mkw. powierzchni. Koncentruje się - tradycyjnie - na markach własnych, ale ma też w asortymencie firmowe brandy (m.in.: Danone, Orbit, E. Wedel, Morliny, Krakus, Coca-Cola, Pudliszki, Krakus, Maggi, Ustronianka, Kubuś, Warka, Żywiec, Sprite oraz Fairy, Lenor, Palmolive, o.o., Gilette, Pampers, Nivea). Mocną stroną sklepów są m.in. świeże owoce i warzywa oraz świeże pieczywo z własnego wypieku.

Według Trade Dimensions, Grupa Aldi jest liderem wśród niemieckich dyskontów.