Biedronka i Orlen promują płatności kartą Visa

Rozpoczęła się ogólnopolska kampania Visa Europe promująca transakcje bezgotówkowe. W jej ramach klienci płacący kartą Visa za zakupy w sklepach Biedronka oraz za paliwo na stacjach benzynowych Orlen otrzymają specjalne oferty.

W ciągu sześciu tygodni trwania promocji każda płatność kartą Visa lub smartfonem z wirtualną kartą Visa w placówkach obu sieci będzie nagradzana kodami promocyjnymi umożliwiającymi skorzystanie z oferty jednego z partnerów akcji.

Do wyboru jest: 20 zł zniżki przy zakupach za minimum 100 zł poprzez aplikację mobilną Allegro, bilet do sieci kin Cinema City za 15 zł, 25 proc. rabatu na wybrany produkt w sieci C&A, 20 proc. rabatu na odzież i obuwie w sieci Intersport, 20 zł rabatu przy zakupach za ponad 150 zł w sieci Praktiker, 3 małe lub średnie pizze w cenie 1 w sieci Telepizza, drugi gorący napój w kawiarniach Stop Cafe na stacjach Orlen za symboliczną złotówkę lub 10 groszy rabatu na każdy litr paliwa Verva na stacjach Orlen.

- Ze względu na ogromny zasięg kampanii, obejmującej ponad 4 tys. placówek, liczymy na to, że dotrzemy z informacją do ponad 90 proc. Polaków  – mówi Jakub Kiwior, dyrektor ds. rozwoju biznesu i marketingu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Visa Europe.

Promocja płatności bezgotówkowych Visa otrzymała wsparcie marketingowe. Zarówno sklepy Biedronka, jak i stacje Orlenu zostały oznakowane, a pracownicy obu sieci będą zachęcać klientów do dokonania płatności z Visa.

Z kolei w telewizji ogólnopolskiej (m.in. na kanałach TVP, TVN, Polsat oraz w stacjach tematycznych takich jak Discovery Channel czy AXN) będzie emitowany 30-sekundowy spot reklamowy zachęcający do wzięcia udziału w kampanii.

O promocji poinformują swoich klientów także banki-wydawcy kart Visa, m.in. poprzez ekrany w bankomatach, przestrzeń na stronach www czy e-mailing.

Katarzyna Pierzchała 5277 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.