Transakcja sprzedaży Małpki Express sfinalizowana

Spółka Małpka, operator ogólnopolskiej sieci sklepów convenience Małpka Express, została zakupiona przez spółkę Forteam Investments Limited. Nowy właściciel planuje rozwój usług dostępnych w punktach sieci. Szczegóły wkrótce.

Umowa przedwstępna została podpisana w grudniu ub.r. Transakcja sprzedaży 100 proc. akcji Małpka SA na rzecz Forteam Investments Limited doszła do skutku 8 maja br.

Kwota transakcji to 362,3 mln zł.

Jak zapowiada nowy właściciel, w najbliższym czasie przedstawi plan rozwoju spółki. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, najprawdopodobniej większy nacisk zostanie położony na usługi dostępne w punktach sieci.

Małpka Express rozpoczęła działalność w marcu 2012 r. Rozwijana jest na zasadach systemu partnerskiego. Obecnie prowadzi 316 sklepów w lokalizacjach „high streetowych”, w centrach miast, przy ruchliwych ulicach i w sąsiedztwie dużych osiedli mieszkaniowych.

Wcześniej sieć należała do Czerwonej Torebki i jej spółek zależnych.

 

Katarzyna Pierzchała 4300 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.