Global Cosmed zainwestuje ok. 17 mln zł

Producent podpisał umowę z firmą AB Industry, która dostarczy nowoczesną technologię do nowej mieszalni wyrobów płynnych.

- Podpisanie umowy z wykonawcą to bardzo istotny krok na drodze do realizacji naszych strategicznych celów. Powstanie w pełni zautomatyzowana, sterowana komputerowo mieszalnia, która będzie podstawą zakładu produkcyjnego. Jednocześnie dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zastosowanym w projekcie mieszalni, obniżeniu ulegną jednostkowe koszty produkcji, co wpłynie na wzrost efektywności i rentowności spółki - mówi Ewa Wójcikowska, prezes Global Cosmed.

Teren, na którym realizowana jest inwestycja został włączony do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co zdaniem producenta również w istotny sposób przełoży się na rentowność Global Cosmed dzięki możliwości skorzystania z ulg podatkowych.

Część mieszalni realizowana we współpracy z AB Industry będzie kosztować ok. 17,1 mln zł. Spółka zamierza sfinansować koszty posiadanym kredytem inwestycyjnym.

Joanna Hamdan 10209 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }