Największe sieci: nowe placówki

Auchan, Biedronka, Intermarché, Mila, Piotr i Paweł, Spar, Supermarket Rajski

  • Auchan w Warszawie przy ul. Jubilerskiej 1/4 w Centrum Handlowym King Cross. To czternasty sklep, który powstaje w wyniku integracji sieci Real i Auchan, a 43 działający pod szyldem Auchan w Polsce. Hipermarket ma powierzchnię handlową prawie 8 700 mkw. Do dyspozycji klientów jest 70 kas w tym 6 kas samoobsługowych.
  • Biedronka w Mielnie przy głównej ulicy. Potężny namiot, w którym w minionym sezonie letnim działała Biedronka był rozwiązaniem tymczasowym. Budowa stałego obiektu ruszyła jesienią ubiegłego roku i ma być otwarta przed sezonem, niewykluczone, że już w maju.  
  • Biedronka w Warszawie. 23 kwietnia na Dworcu Centralnym w stolicy został otwarty nowy sklep sieci, która swoją ofertą wychodzi naprzeciw potrzebom klientów - podróżnych. To druga placówka zlokalizowana na warszawskim dworcu. Nowy sklep o powierzchni sprzedaży wynoszącej ponad 680 mkw., wyposażony został w 10 kas. Dla wygody klientów - pasażerów tuż przy kasach umiejscowione zostały lodówki z napojami. W ofercie będą też świeże kanapki, sałaty oraz dania gotowe do spożycia.
  • Intermarché w Starogardzie Gdańskim. Supermarket zlokalizowany jest przy ul. Pomorskiej 7, w Galerii Handlowej Neptun. Jego całkowita powierzchnia sprzedaży wynosi 1524 mkw. Do dyspozycji klientów jest 7 kas, w których akceptowane będą płatności bonami Grupy Muszkieterów, a w przyszłości także Sodexo. Na zmotoryzowanych klientów czeka 650 podziemnych miejsc parkingowych. Ponadto wśród dostępnych usług będzie możliwość płatności rachunków. Intermarché w Starogardzie Gdańskim to pierwsza placówka sieci w tym mieście.
  • Lidl w Nowym Targu na Równi Szaflarskiej. Budowa dopiero ma ruszyć.
  • Mila w Krzeszowicach oraz w Witnicy. Całkowita powierzchnia nowo powstałych placówek Mila wynosi około 800 mkw., z salą sprzedażową liczącą ponad 500 mkw. W każdej z dwóch lokalizacji zatrudnienie znalazło łącznie 40 osób. Obecnie spółka market-Detal posiada 181 sklepów i w najbliższych latach planuje dynamiczny rozwój. Rocznie powstawać będzie ponad 30 sklepów.
  • Piotr i Paweł w Forum Gdańsk (projekt znany wcześniej pod nazwą Forum Radunia) – wielofunkcyjny kompleks z nowoczesną przestrzenią publiczną, który powstaje w samym centrum Gdańska w ramach rewitalizacji historycznego Targu Siennego i Targu Rakowego. Uroczystość, która oficjalnie zapoczątkuje fazę inwestycyjną przedsięwzięcia, odbędzie się 2 czerwca tego roku. Otwarcie kompleksu planowane jest na 2017 r. 
  • Spar w Brzesku. Placówka o powierzchni 173 mkw. została uruchomiona w formacie Spar Express. Sklep zlokalizowany jest przy ul. Partyzantów i znajduje się w pobliżu osiedla domków jednorodzinnych i bloków mieszkalnych. Placówka mieści się w nowo wybudowanym obiekcie. Sklep Spar w Brzesku to druga placówka sieci w tym mieście i 195 ogółem.

  • Supermarket Rajski w Kościelisku przy ul. Nędzy Kubinca. Budowa nowej placówki właśnie rusza, jego otwarcie planowane jest jeszcze w tym roku. Supermarket Rajski działa w ramach polskiej sieci handlowej Lewiatan. Obecnie ma 7 placówek (najwięcej w Nowym Targu). 
Joanna Hamdan 14001 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.