Biedronka z certyfikatem

Jak informuje Jeronimo Martins, właściciel sklepów, Biedronka jest pierwszą siecią handlową w Polsce, która uzyskała certyfikat zgodności z międzynarodową normą ISO 14001.

Dokument potwierdza, że wdrożony w centrach dystrybucyjnych sieci Biedronka system zarządzania środowiskowego spełnia wymagania w zakresie ochrony środowiska i zapobiegania zanieczyszczeniom w sposób uwzględniający potrzeby społeczno-ekonomiczne.

Certyfikat ISO 14001 został przyznany Jeronimo Martins Polska przez firmę TÜV Rheinland na 3 lata i objął 13 centrów dystrybucyjnych, funkcjonujących w ramach sieci w momencie rozpoczęcia procesu certyfikacji. Pozostałe dwa centra zostaną poddane certyfikacji podczas najbliższego audytu.

Biedronka jest również pierwszą w Polsce siecią handlową, która wdrożyła dla procesów wprowadzania marki własnej, magazynowania i dystrybucji system ISO 22000, definiujący wymagania w zakresie systemów zarządzania bezpieczeństwem zdrowotnym żywności dla wszystkich uczestników łańcucha dostaw.

Joanna Hamdan 14372 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.