Artur Góralczyk nowym prezesem Market-Detal

10 kwietnia nastąpi zmiana w zarządzie spółki Market-Detal. Nowym prezesem będzie Artur Góralczyk, który przejmie obowiązki Artura Kasnera, powracającego do rady nadzorczej operatora nowej sieci sklepów - Mila.

Nowy prezes ma 20-letnie doświadczenie w branży FMCG. Pracował m.in. w firmach Jeronimo Martins Polska i Plus Discount. Z Market-Detal związany jest od ośmiu lat. Właśnie został wiceprezesem zarządu, wcześniej był członkiem zarządu ds. ekspansji, zarządzania nieruchomościami i inwestycji oraz finansów i księgowości.

W firmie odpowiadał m.in. za budowę centrum logistycznego w Krągoli, zrealizowaną w zaledwie siedem miesięcy oraz nadzorował proces rebrandingu 167 sklepów.

- Moim celem jest zbudowanie silnej i uwielbianej marki supermarketów Mila, który zrealizuję dzięki wychodzeniu naprzeciw najważniejszym potrzebom klientów – mówi Artur Góralczyk.

Zmiany na stanowisku prezesa firmy kończą pierwszy etap projektu, na który złożyło się opracowanie nowej strategii marketingowej, przeprowadzenie negocjacji handlowych z partnerami, wybudowanie centrum logistycznego oraz implementacja nowych systemów informatycznych. W tym celu firma zbudowała strategiczne działy, takie jak marketing, dział zakupów oraz pion logistyczny. 

Spółka Market-Detal operuje obecnie 170 sklepami i zatrudnia blisko 5,5 tys. osób. W najbliższych latach planuje dynamiczny rozwój. Rocznie powstawać ma ponad 30 sklepów pod szyldem Mila.

Katarzyna Pierzchała 5467 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.