Biedronka zwalnia!

Jeronimo Martins Polska rozpoczął proces zwolnień grupowych. Objąć ma około 130 osób. Firma znów redukuje plany otwarć sklepów.

Osoby, które mają być zwolnione, to pracownicy działów odpowiedzialnych za ekspansję lub działań bezpośrednio z nią związanych. Z firmą ma rozstać się około 130 osób spośród ponad 55 tys. zatrudnionych w spółce. Ze względu na liczbę i wymogi prawa, rozwiązania umowy mają status zwolnień grupowych.

Wszystkim zwalnianym pracownikom, oprócz świadczeń wynikających z Ustawy o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników, zaoferowane zostaną świadczenia dodatkowe. W przypadku rozwiązania stosunku pracy za porozumieniem stron, każdemu zwalnianemu zostaną wypłacone odprawy wynikające z okresu wypowiedzenia i będące skutkiem zwolnienia grupowego. Dodatkowo pracownicy dostaną równowartość od 2 do 4 miesięcznych wynagrodzeń, w zależności od stażu pracy w JMP.

Właściciel Biedronki podkreśla, że ogłoszone zwolnienia nie dotyczą pracowników sklepów oraz centrów dystrybucyjnych. Jeronimo Martins Polska zredukowało również plany inwestycyjne. W skali roku  ma powstawać  około 100 nowych sklepów wobec co najmniej 300 planowanych wcześniej.

Katarzyna Pierzchała 5467 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.