Nowi menadżerowie Aldik Nova i Maxima LT

Zostali nimi Mindaugas Pilkauskas oraz Žydrūnas Valkeris.

Mindaugas Pilkauskas (na zdjęciu), który dotychczas stał na czele jednej z dywizji w grupie firm Maxima na Litwie, został powołany na stanowisko przewodniczącego zarządu firmy zarządzającej siecią sklepów Aldik w Polsce.

Natomiast Žydrūnas Valkeris, który w ciągu ostatnich trzech lat zarządzał polską spółką Aldik Nova, będzie pełnił  obowiązki dyrektora generalnego Maxima LT na Litwie.

- Najważniejszym zadaniem nowego menedżera w Polsce jest zwiększanie konkurencyjności sklepów sprzedaży detalicznej i zapewnienie stałej ekspansji naszej sieci – powiedziała Neringa Janavičiūtė, dyrektor generalny Maxima Grupė.

Nowy menedżer sieci Aldik Mindaugas Pilkauskas dołączył do grupy Maxima prawie 20 lat temu. W tym czasie między innymi  odpowiadał za pozyskiwanie produktów i dóbr w innych krajach przewodnicząc jednemu z departamentów Maxima LT. Dodatkowo, w ostatnim czasie zarządzał także jedną z dywizji w grupie firm Maxima.

Natomiast Žydrūnas Valkeris pracuje w grupie od 18 lat. W tym czasie zdobył doświadczenie w zakresie biznesu międzynarodowego zarządzając firmami i różnorodnymi projektami w Polsce, Rumunii i Estonii. Przyczynił się także do uruchomienia centrum handlowego Ermitažas w Wilnie. W ciągu ostatnich trzech lat zarządzał siecią Aldik w Polsce.

Maxima Grupė została założona w 2007 ro. i zarządza sieciami detalicznymi na Litwie, Łotwie, w Estonii, Polsce i Bułgarii. Maxima X, Maxima XX, Maxima XXX, Aldik i T-Market mają łącznie 509 sklepów: 230 na Litwie, 142 na Łotwie, 71 w Estonii, 42 w Bułgarii i 24 w Polsce.

 

Joanna Hamdan 13843 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.