W Biedronkach płatności kartami

Wbrew spekulacjom prasowym sieć testuje zarówno karty MasterCard, jak i Visa. Transakcje będzie obsługiwał Pekao SA.

Sieć dyskontów Biedronka (Jeronimo Martins Polska) w trzech wybranych placówkach w Warszawie rozpoczyna testy płatności kartami płatniczymi. To wstęp do wprowadzenia takiej możliwości w całej sieci. Mają być akceptowane zarówno karty MasterCard, jak i Visa (w niektórych mediach pojawiały się spekulacje, że JMP może ograniczyć się tylko do współpracy z MasterCardem).

Obsługą transakcji bezgotówkowych w Biedronce zajmie się bank Pekao SA.

JMP przez lata nie umożliwiała klientom płacenia kartami ze względu na zbyt wysokie – jej zdaniem – opłaty interchange. Teraz one spadną i stąd ruch JMP. Zgodnie z uchwaloną przez parlament ustawą od przyszłego miesiąca opłata pobierana od handlowców za akceptowanie płatności kartami będzie wynosić maksymalnie 0,6 proc. (oczywiście stawki są negocjowane i zależą od obrotu). Wcześniej wynosiły one średnie ok. 1,6 proc.

Sieć Biedronka liczy ponad 2,4 tys. sklepów w blisko 900 miejscowościach. W ub.r. powstało 280 nowych placówek, a firma wypracowała ok. 32 mld zł obrotu (7,7 mld euro).

Maciej Burlikowski 54 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.