Oznaczenie ma znaczenie

Polacy chętniej wybierają polskie produkty, jeśli są one odpowiednio oznaczone na półkach.

Taki wniosek wynika z zakończonej 4 czerwca akcji społeczno-edukacyjnej „Wielka moc polskich produktów”. Przedsięwzięcie było prowadzone w ciągu ostatnich dwóch miesięcy w sklepach Społem, przez Stowarzyszenie PEMI.

Dwumiesięczna akcja „Wielka Moc polskich produktów” realizowana była w ramach projektu „590 powodów, aby kupować polskie produkty”. W jej ramach, organizator – Stowarzyszenie PEMI – informowało konsumentów, jakie zalety wiążą się z kupowaniem polskich produktów oraz jak ich wybieranie pozytywnie przekłada się na polską gospodarkę.

Przedsięwzięcie objęło 1,5 tys. sklepów Społem w których umieszczone zostały materiały informacyjne. Miały one formę ulotek oraz plakatów. Ponadto przy niektórych polskich produktach znajdowały się również naklejki informujące konsumentów o rodzimym pochodzeniu danego wyrobu. Co ciekawe, w czasie prowadzenia akcji, produkty nie były objęte żadną promocją cenową.

– Przy realizacji akcji, w pierwszej kolejności chcieliśmy w jak najciekawszy i najprostszy sposób pokazać zalety wynikające z kupowania polskich produktów – mówi Mirosław Januszewski, prezes Stowarzyszenia PEMI. - Jednak przy podsumowaniu akcji spółdzielnie biorące udział w akcji wskazały na zwiększony popyt na oznaczone naklejką produkty. Zainteresowaliśmy się bliżej tematem i zebraliśmy dokładniejsze dane. Zestawialiśmy je z informacjami pochodzącymi ze sklepów w poprzednich miesiącach, a także z analogicznego okresu przedświątecznego rok temu. Znaczny wzrost sprzedaży danych produktów został zauważony niemal we wszystkich kategoriach produktowych, które były oznaczone  na półkach, jako te pochodzące z Polski. Wzrost wynosił od 20 proc. do nawet 120 proc. - tłumaczy Januszewski. 

Joanna Hamdan 12153 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.