Kompania Piwowarska usprawnia logistykę na zachodzie kraju

Producent korzysta już z nowego centrum dystrybucji piwa w Swarzędzu.

Na przełomie lutego i marca Kompania Piwowarska przejęła w Centrum Logistyczno-Inwestycyjnym "Poznań" (CLIP) w Swarzędzu halę o powierzchni ok. 20 tys. mkw, tj. dwukrotnie większą od dotychczas używanej. Ta olbrzymia powierzchnia stanowi aż 18 proc. całej powierzchni magazynowej użytkowanej przez KP.

Większe centrum firma ma jedynie w Tychach. Jak twierdzi Wojciech Mrugalski, kierownik ds. komunikacji w Kompanii Piwowarskiej, nowe centrum dystrybucji to z jednej strony odpowiedź KP na rosnące oczekiwania rynku w zakresie obsługi logistycznej, z drugiej wyjście naprzeciw planom sprzedaży w kolejnych latach.

Lider branży piwowarskiej szacuje, że sprzedaż z tego centrum dystrybucyjnego osiągnie w sezonie 0,9 mln hektolitrów, czyli prawie trzy razy więcej niż w ubiegłym roku.

– Nowy magazyn pozwoli zwiększyć częstotliwość dostaw i sprawniej dotrzeć do klientów – tłumaczy Marcin Andrzejczak, regionalny kierownik ds. logistyki w Kompanii Piwowarskiej.

Po przeprowadzce do nowej przestrzeni, ze Swarzędza będzie wyjeżdżać 12 samochodów ciężarowych wypełnionych piwem na godzinę. Ta liczba jest porównywalna jedynie z mocą załadunkową browaru w Tychach i Poznaniu. Większa moc oznacza rozszerzenie zasięgu działania centrum dystrybucji w Swarzędzu. W praktyce oznacza to, że Swarzędz przejmie część sprzedaży od browaru w Poznaniu. Ta zmiana ułatwi browarowi obsługę zwiększonych mocy rozlewowych wynikających z poczynionych w październiku ubiegłego roku inwestycji w nową linię butelkową.

To niejedyna inwestycja KP w Swarzędzu, gdzie pod koniec marca zacznie funkcjonować także nowy magazyn materiałów promocyjnych i wyposażenia dla gastronomii o powierzchni około 6 tys. mkw.