ZT Kruszwica stawia na margaryny i miksy

Także w segmencie produktów funkcjonalnych.

– Rynek żółtych tłuszczów rok do roku rośnie kilkuprocentowo zarówno w ujęciu ilościowym, jak i wartościowym – mówi Magdalena Kudyba-Podgórka, dyrektor trade marketingu w ZT Kruszwica. – Bardzo dobre wyniki osiągnęła nasza najmłodsza marka Optima, która z sukcesem weszła do segmentu margaryn funkcjonalnych i zdobyła już 19-proc. udział ilościowy w kategorii margaryn obniżających poziom cholesterolu – informuje Magdalena Kudyba-Podgórka, powołując się na dane Nielsena (JJ 2013).

– Już od kilku lat obserwujemy wzrost sprzedaży segmentu margaryn funkcjonalnych. Coraz większa liczba osób jest świadoma i zorientowana na obniżanie poziomu złego cholesterolu – zauważa Magdalena Kudyba-Podgórka. Podkreśla, że w związku z zainteresowaniem klientów producent wprowadził we wrześniu 2013 r. innowację w kategorii – Optima Cardio Max.

Dyrektor trade marketingu w ZT Kruszwica tłumaczy, że Optima Cardio Max przeznaczona jest dla osób, które chcą obniżyć poziom cholesterolu oraz dbać o zmniejszenie spożycia tłuszczu i soli. Produkt zawiera o połowę więcej steroli roślinnych i 40 proc. mniej tłuszczu w porównaniu z klasyczną Optimą Cardio; nie zawiera za to dodatku soli. 

Nadal jednak najważniejszą marką w kategorii margaryn i miksów jest dla ZT Kruszwica Smakowita. – To marka o rosnącym trendzie sprzedaży, w ciągu dwóch lat jej udziały wzrosły o prawie 12 proc. – podaje Magdalena Kudyba-Podgórka, powołują się na dane Nielsena z lat 2011-2013. Obecnie ilościowy udział w rynku marki Smakowita wynosi 10,1 proc. 

– To jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się marek na rynku – zapewnia. Dodaje, że w październiku 2013 r. ZT Kruszwica wprowadziły na rynek nowość od Smakowitej: smalczyk roślinny Smakowita Pajda (pisaliśmy o tym w poprzednim wydaniu Handlu Extra w artykule "Kruszwica ma nowy produkt"). 

Ilona Mrozowska 4642 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.