Tetra Pak stawia na nowe technologie

Tetra Pak, czołowy gracz pakowania płynnej żywności, kupił duńską firmę DSS Silkeborg A/S, która projektuje, tworzy i sprzedaje technologie membranowe do aplikacji mleczarskich.

– Dołączenie DSS pozwala Tetra Pak na poszerzenie swoich kompetencji w obszarze technologii filtracji membranowej. Dzięki temu możemy oferować naszym klientom jeszcze szerszy wachlarz rozwiązań z zakresu przetwórstwa produktów mlecznych, sera, serwatki, innych napojów i żywności gotowej – komentuje Tim High, executive vice-president processing systems w Tetra Pak.

DSS to prywatne przedsiębiorstwo zatrudniające 46 pracowników. Firma została założona w 2000 r. i od tego czasu projektuje, tworzy i sprzedaje technologie membranowe do aplikacji mleczarskich.

DSS zostanie włączone w struktury Tetra Pak jako część jednostki biznesowej Cheese and Powder. Zarząd i siedziba firmy DSS pozostaną w Silkeborg w Danii. Istniejące kanały sprzedaży przedsiębiorstwa zostaną uzupełnione dzięki obecności Tetra Pak na rynku globalnym.

Tetra Pak zarejestrował oddział w Polsce 29 marca 1990 r., jednak pierwsza linia opakowaniowa Tetra Pak ruszyła rok wcześniej w zakładach Hortex w Przysusze. Jak popdaje Tetra Pak, firma w krótkim czasie stała się liderem wśród dostawców kartonowych opakowań do płynnej żywności w Polsce i brała udział w rozwoju nowych segmentów rynku produktów spożywczych, takich jak mleko UHT czy soki owocowe.

W Polsce działa obecnie ponad 100 linii pakujących dostarczonych przez Tetra Pak.

Ilona Mrozowska 4318 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.