Look Expert: nowy konkurent marek Sayoss i Wella Pro Series

Polska firma Dramers rzuca rękawicę Henklowi i Procter & Gamble w kategorii profesjonalnej pielęgnacji włosów.

Kategoria jest w Polsce coraz popularniejsza, choć na razie dominuje tu Sayoss (Henkel), następna w kolejności jest Wella Pro Series (Procter & Gamble). 

– Look Expert powstał z myślą o profesjonalnej stylizacji i pielęgnacji włosów, tak aby osiągać efekt zdrowych, lśniących włosów bez konieczności wizyt w salonie fryzjerskim. Produkty Look Expert, oprócz nowoczesnego designu, wyróżnia bogaty skład, duża pojemność i niższa cena w stosunku do marek Syoss i Wella – wyjaśnia nam przedstawicielka producenta. 

Look Expert to krajowa marka, której premiera na rynku ma nastąpić w lipcu 2013 r. W pierwszej kolejności produkty pojawią się w Polsce, jednak plany zakładają również dystrybucję na rynki zagraniczne.

W Polsce szampony i odżywki Look Expert mają być dystrybuowane do sklepów wielkopowierzchniowych oraz drogerii. Producent planuje działania marketingowe w prasie konsumenckiej oraz organizacje dedykowanych promocji handlowych. Wśród nich znajdą się m.in.: oferty na lakiery do włosów w pakiecie z piankami za pół ceny oraz zestawy miks, czyli gratisowe produkty dla kupców przy zakupie przynajmniej dziewięciu kosmetyków linii Look Expert.

Producentem marki Look Expert jest firma Dramers. Powstała w 1992 r., jako firma rodzinna. Dziś zatrudnia ponad 300 osób i wytwarza ponad 3,5 mln sztuk produktów miesięcznie. Dramers specjalizuje się w produkcji chemii gospodarczej oraz kosmetyków. W tej ostatnie kategorii w portfolio firmy są produkty stylizująco-pielęgnacyjne marki Concertino, 4Season, Professional Style, jednak są to wyłącznie pianki i lakiery do włosów, bez linii szamponów oraz odżywek.

 

Ilona Mrozowska 4222 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.