Jest nowy dystrybutor margaryny Benecol

Raisio został wyłącznym dystrybutorem margaryny Benecol na polskim rynku.

Jak już informowaliśmy, do tej pory Raisio był jedynie właścicielem marki Benecol, produkcją i dystrybucją tej margaryny na polskim rynku zajmowały się zaś Zakłady Tłuszczowe "Kruszwica", które w 2009 r. wykupiły od fińskiego koncernu stosowną licencję. Ta jednak wygasła w październiku i właściciel ZT "Kruszwica", amerykańska firma Bunge, postanowił rozwijać własną markę prozdrowotnych margaryn Optima.

Margaryna Benecol dostępna jest w szerokiej dystrybucji w trzech rodzajach: Classic (najbardziej popularna i najczęściej kupowana margaryna o klasycznym składzie i zawartości tłuszczu 60 proc.), Lekki (margaryna o obniżonej zawartości tłuszczu 35 proc.) i Z Oliwą z oliwek (margaryna z dodatkiem oliwy z oliwek i zawartości tłuszczu 50 proc).

Jak informuje ZT "Kruszwica", obecnie po margarynę obniżającą cholesterol sięga już 10 proc. Polaków. Wzrost wartości tego segmentu o 21 proc. rok do roku jest imponujący, a łączne obroty generowane przez dwie marki margaryn redukujących poziom cholesterolu – Benecol i Flora pro.activ – przekroczyły 100 mln zł.