Zakupy przez telefon

Pod hasłem "Uwolnij czas. Przygotuj telefon na rewolucję" przebiega pierwsza w Polsce akcja umożliwiająca zakupy w sklepie internetowym wprost z ulicy. W projekcie uczestniczy Piotr i Paweł.

To wspólny projekt badawczy Instytutu Logistyki i Magazynowania, sieci Piotr i Paweł, Krajowego Integratora Płatności SA - Transferuj.pl oraz firmy AMS SA. Do końca listopada mieszkańcy Poznania i okolic mogą za pomocą smartfonów, wykorzystując QR kody i aplikację mobilną RockPay, dokonać zakupu w systemie Tu i teraz. Po zakończeniu projektu badawczego zasięg aplikacji będzie rozwijany o kolejne miasta oraz partnerów.

Mieszkańcy Poznania i okolic mogą za pomocą swoich smartfonów skompletować listę produktów, a dzięki usłudze mobilnych płatności także od razu za nią zapłacić i tego samego dnia, o umówionej porze, otrzymać przesyłkę w domu. Aby zrobić zakupy, wystarczy pobrać darmową aplikację mobilną RockPay, zeskanować kod produktu z plakatu, z umieszczonymi na nim wirtualnymi półkami oraz skompletować zamówienie.

– Badamy, czy rozwiązania mobilne mogą zmienić sposób funkcjonowania handlu detalicznego w aglomeracji poznańskiej. Projekt pozwoli nam uzyskać odpowiedzi na pytanie, czy konsumenci są gotowi na nowe doświadczenia w obszarze codziennych zakupów – wyjaśnia Jacek Pucher, główny specjalista z Instytutu Logistyki i Magazynowania.