Optima w miejsce Benecolu

Zakłady Tłuszczowe "Kruszwica" zaprzestają produkcji margaryn pod marką Benecol wytwarzanych na licencji Raisio Nutrition Plc. W jej miejsce producent wprowadzi nową prozdrowotną markę Optima.

Jak poinformowała "Handel Extra" Magda Kudyba-Podgórska, trade marketing ZT "Kruszwica", 16 października br. wygasła umowa na produkcję margaryn pod marką Benecol. Została ona zawarta w 2009 r. przez większościowego udziałowca ZT "Kruszwicy" – amerykańską firmę Bunge KBBV – i fińską Raisio Nutrition Plc., która jest właścicielem marki Benecol.

– ZT "Kruszwica" będą miały markę Benecol w ofercie do wyczerpania zapasów, ale nie dłużej niż do 16 stycznia następnego roku – informuje Magdalena Kudyba-Podgórska. Jak twierdzi, zdobyte doświadczenie w budowaniu kategorii margaryn obniżających poziom cholesterolu firma chce wykorzystać, wprowadzając jeszcze w październiku nową markę prozdrowotnej margaryny o nazwie Optima, w dwóch wersjach produktowych: Optima Omega 3 (dzięki zawartości naturalnych kwasów Omega 3 pomaga utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu) oraz Optima Cardio (ma skutecznie obniżać poziom cholesterolu w trzy tygodnie).

– Wprowadzeniu nowej marki na rynek będzie towarzyszyć niezwykle silna kampania telewizyjna przygotowana dla wariantu Optima Cardio, która rusza już 15 listopada. Przekaz reklamowy będzie prosty, ale skuteczny – Optima Cardio obniża cholesterol w trzy tygodnie – ujawnia Magda Kudyba-Podgórska.

Według niej margaryny tego typu cieszą się coraz większą popularnością wśród konsumentów.

– Obecnie po margarynę obniżającą cholesterol sięga już 10 proc. Polaków. Wzrost wartości tego segmentu o 21 proc. rok do roku jest imponujący, a łączne obroty generowane przez dwie marki margaryn redukujących poziom cholesterolu – Benecol i Flora pro.activ – przekroczyły 100 mln zł – twierdzi.

Jak podaje producent, ZT "Kruszwica" są drugim co do wielkości graczem na rynku margaryn i miksów. Firma ma w w portfolio m.in. margaryny i miksy: Smakowita, Masmix, Pyszny Duet, Słynne Masło Roślinne MR, Palma z Kruszwicy, Mleczna z Kruszwicy, Zwykła z Kruszwicy.