Piwne zwyczaje Polaków

Piwo pijemy najchętniej w towarzystwie, najczęściej w sobotę, po godz. 17 - wynika z badań Kompanii Piwowarskiej.

Kompania Piwowarska podała, że 96 proc. Polaków piwo w samotności nie smakuje. Taka sama liczba osób deklaruje, że najchętniej sięga po piwo w towarzystwie.

Dzięki tym wynikom, wskazuje browar, Polacy zyskują miano najbardziej towarzyskiego narodu na Starym Kontynencie. Za nami plasują się Rumuni (94 proc.) i Belgowie (91 proc.). Ulubionym dniem polskiego piwosza jest sobota (49 proc.) i piątek (48 proc.) – w tym przypadku nie odbiegamy od całej Europy.

Z kolei w ciągu roboczego tygodnia najczęściej dajemy się skusić na piwo w środę (35 proc.), ale okazuje się, że i w pozostałe dni Polacy od piwa nie stronią. Aż 64 proc. badanych deklaruje, że sięga po piwo w ciągu tygodnia (wskaźnik weekendowy wynosi 78 proc.).

Statystyczny Polak w dzień powszedni sięga po pierwsze piwo o godz. 17:25, podczas gdy w pozostałych krajach Starego Kontynentu - o 18:08. W soboty Europejczycy sięgają po pierwsze piwo o 18:11, ale w niedzielę - już o 17:00.

Raport, z którego pochodzą dane, został opracowany na podstawie badań przeprowadzonych przez Added Value, firmę zajmującą się doradztwem marketingowym i rozwojem marek. Badania polegały na przeprowadzeniu ponad 7,5 tys. wywiadów internetowych w 15 krajach Europy. W każdym z krajów przeprowadzono wywiad z 500 osobami. Badania zleciła firma SABMiller, właściciel Kompanii Piwowarskiej.

Badania opublikowano z okazji obchodzonego co roku 17 marca Dnia Świętego Patryka.

Ilona Mrozowska 4263 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.