Rekordowe przychody Helio

Leszek Wąsowicz, prezes Helio, przekonuje, że nowy zakład produkcyjny to nowe możliwości. Pierwsze efekty już są widoczne.

30 września br. producent i dystrybutor mas makowych oraz bakalii Helio zakończył pierwszy kwartał roku obrotowego 2011/2012 (rok obrotowy spółki trwa od 1 lipca do 30 czerwca). Mimo że był to typowy dla branży okres letniego obniżenia sprzedaży, firmie udało się poprawić uzyskane przychody o ponad 25 proc. w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku, a tym samym odnotować swój kolejny sprzedażowy rekord.

Przychody Helio w tym okresie wyniosły bowiem prawie 12,6 mln zł. Był to pierwszy kwartał, w którym działalność firmy prowadzona była już w nowo otwartym zakładzie w Brochowie k. Sochaczewa.

- Osiągnięta w I kwartale efektywność produkcji nie jest jeszcze docelowa z uwagi na finalizowanie prac montażowych pozostałych linii produkcyjnych. Pełna zdolność produkcyjna będzie osiągnięta już w II-III kwartale bieżącego roku obrotowego, czyli kluczowym dla naszej branży okresie przedświątecznym - zapowiada Leszek Wąsowicz, prezes zarządu Helio.

Na razie spółka ma na koncie niewielką stratę netto (-0,5 mln zł), ale jak zaznacza prezes, powstanie nowego zakładu wiązało się z dużymi kosztami. Teraz jednak będzie możliwość pozyskania nowych odbiorców (choćby w handlu tradycyjnym, piekarni, cukierni), a co za tym idzie - zwiększania przychodów i poprawy wyniku netto.