Tesco z naukowcami

Tesco podpisało umowę z Politechniką Warszawską.

Dotyczy ona współpracy w zakresie badań związanych z budownictwem energooszczędnym. Politechnika zobowiązała się wspierać projekt od strony naukowej, badawczej i doradczej. Tesco w zamian za to umożliwi studentom realizację praktyk i staży oraz organizację wspólnych szkoleń i warsztatów.

Kilka lat temu Tesco (w tym polski oddział firmy) zadeklarowało, że do 2020 r. zredukuje emisję dwutlenku węgla o połowę. Stawia na wykorzystanie w swoich obiektach odnawialnych źródeł energii. We wszystkich sklepach Tesco używa świetlówek energooszczędnych, czujników zmierzchowych, świetlików oraz zegarów sterujących oświetleniem. W Polsce działa też sześć sklepów w pełni energooszczędnych, wyposażonych w panele słoneczne, wiatraki i gruntowe wymienniki ciepła oraz odzyskujących wodę deszczową.

Polem jego współpracy z Politechniką ma być przede wszystkim tematyka związana z przemysłowym wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w sklepach i magazynach Tesco oraz edukacja ekologiczna. Umowę zawarto na czas nieokreślony.