Tarczyński znów przejmuje

Tarczyński złożył do UOKiK wniosek dotyczący przejęcia spółki mięsnej Hermar. Będzie to już czwarty zakład w strukturach firmy.

Zakład Przetwórstwa Mięsnego "Hermar" jest producentem średniej wielkości z siedzibą w Uniszkach Cegielni. Dzienna produkcja zakładu wynosi 40 ton żywności przetworzonej. Choć firma zaczynała od przetwórstwa drobiu, obecnie ok. 35 proc. produkcji stanowi mięso czerwone.

Zakłady Mięsne "Tarczyński" to jeden z czołowych producentów wyrobów wędliniarskich w Polsce. Firma nie udziela na razie żadnych informacji dotyczących przejęcia, ale wiadomo, że byłaby to trzecia spółka, która ostatnio została włączona w struktury firmy.

1 kwietnia 2011 r. Tarczyński jako spółka-matka połączył się ze spółkami-córkami, w których miał już 100 proc. udziałów - Dobrosława i StarPeck. Połączenie zakładów przyczyniło się do optymalizacji kosztów oraz umożliwiło "sprawne przeprowadzenie procesu specjalizacji zakładów produkcyjnych". Potencjał produkcyjny trzech zakładów (Tarczyński, Dobrosława, StarPeck) przekracza 2,5 tys. ton miesięcznie wyrobów przetworzonych.