Gra o Kaufhof

Powracają pogłoski o możliwej sprzedaży sieci domów towarowych Kaufhof należących do Grupy Metro.

Z różnych źródeł płyną pogłoski o potencjalnych inwestorach. Agencja DPA donosi o powrocie koncepcji "niemieckich domów towarowych", czyli skupieniu w jednych rękach sieci Kaufhof i Karstadt. Podobno właściciel Karstadta Nicolas Berggruen złożył ofertę na zakup konkurenta. Grupa Metro potwierdziła jej wpłynięcie – pisze "Lebensmittel Zeitung". Karstadt ma 115, a Kaufhof 140 obiektów w całych Niemczech.

Z kolei "Handelsblatt" informuje o greckim inwestorze zainteresowanym kupnem sieci Kaufhof. Miałby nim być grecki armator i miliarder George Economou, który jest gotów wyłożyć na ten cel minimum 2,4 mld euro. Rozmowy na razie miały charakter sondażowy, ewentualna transakcja miałaby zostać zakończona przed Wielkanocą.

Metro od 2008 roku próbuje sprzedać Kaufhof ze względu to, że format jest trudny do powielania w innych krajach. Fakt, że przez 3 lata nie doszło do transakcji, jest jedną z porażek prezesa Eckharda Cordesa. Kilka tygodni temu zapowiedział on, że nie będzie się ubiegał o przedłużenie kontraktu za 11 miesięcy.