Nowa linia wódki Belvedere

Polmos Żyrardów, w którym produkowana jest luksusowa wódka Belvedere, zainwestował w nową linię produkcyjną dla tej marki.

Firma nie zdradza wartości inwestycji. Wiadomo jednak, że nowa linia przeznaczona jest do produkcji wódek macerowanych Belvedere. Planowo uruchomienie procesu ma nastąpić w najbliższych miesiącach.

Ta produkowana w Polsce wódka najpierw została w 1996 r. wprowadzona na rynek amerykański i tym samym samym była to, według zapewnień producenta, pierwsza wódka luksusowa na świecie. Dopiero później kolejni gracze w tym segmencie zaczęli pojawiać się na rynku.

W Polsce, poza Belvedere, kategorię tę reprezentują m.in. marki: Grey Goose, Chopin Potato (Black) oraz Wyborowa Exquisite. - To dowód, że rynek super premium się rozwija i popyt na produkty tego typu wzrasta - mówi Adrianna Wisińska, brand manager Belvedere Vodka w Moet Hennessy Polska.

Kluczowym rynkiem dla marki Belvedere nadal są Stany Zjednoczone. Pozostałe strategiczne kierunki rozwoju to: Australia, Kanada, Brazylia, Wielka Brytania oraz Polska.

- W naszym kraju Belvedere jest liderem sprzedaży wódek super premium. Raport IWSR za rok 2010 r. pokazuje 28-proc. udział Belvedere w swojej kategorii - podaje Adrianna Wisińska.

Jeśli chodzi o wódki smakowe pod marką Belvedere, to w Polsce są już obecne cztery ich warianty:  Citrus, Orange, Black Raspberry oraz Pink Grapefruit. - Wódki macerowane Belvedere są bazą do koktajli alkoholowych i z tego powodu są wysoko cenione przez najlepszych barmanów - zapewnia brand manager. Głównym kanałem rozwoju wódek smakowych jest HoReCa.