70 nowych Gam do końca 2012 r.

PSD zwiększa obroty spółdzielców.

Wynikające ze współpracy z PSD zmiany dla wielu spółdzielni okazują się korzystne. Kilka z nich po pierwszej połowie tego roku może pochwalić się dwucyfrowym wzrostem obrotów. Należą do nich spółdzielnie z Tarnowskich Gór, Poniatowej, Kołobrzegu, Sławna i Sokółki. O około 10 proc. poprawiły się przychody ze sprzedaży w sklepach spółdzielni z Kraśnika, Końskich, Piekar Śląskich, Puław i Pionek.

- Rozwiązania operacyjne, handlowe i marketingowe proponowane przez PSD przekładają się na nasze korzyści. Z roku na rok mimo spowolnienia gospodarczego odnotowujemy coraz lepsze wyniki – mówi Anna Chrobok, prezes zarządu PSS Społem Tarnowskie Góry, której udało się osiągnąć w pierwszym półroczu 24-proc. zwiększenie obrotów.

Tradis, w ramach którego działa PSD, przekonuje, że jeszcze lepsze wyniki pomoże uzyskać ujednolicenie szyldów spółdzielczych placówek w ramach sieci Gama – spółdzielcy mogliby liczyć na przychody wyższe o kolejnych kilkanaście procent.

Wojciech Gach, prezes PSS Społem Zakopane, która w Gamę zmieniła swój supersam Granit, twierdzi, że sklep pozyskał dzięki temu nowych klientów i uzyskał kilkunastoprocentowy wzrost przychodów.

Szyld Gama otrzymują wszystkie nowo otwierane przez spółdzielców sklepy, stopniowo przemianowywane są również stare placówki. W tym roku ruszyło 8 sklepów Gama, a do końca roku sieć urosnąć ma o kolejnych 20. Plany na przyszły rok zakładają otwarcie 50 Gam.