Bio-Active w rękach Herbapolu

Rewolucyjnych zmian w portfolio Bio-Active nie będzie. Przynajmniej na razie.

– Oferta herbat istniejącej od 2000 r. firmy Bio-Active doskonale uzupełni portfolio produktów Herbapolu Lublin, zwłaszcza w segmencie herbat smakowych. Przejęcie pozwoli na sprostanie coraz silniejszej konkurencji rynkowej – przekonuje Roman Górny, prezes zarządu i dyrektor generalny Herbapolu Lublin (na zdjęciu).

Herbapol Lublin kupił 100 proc. udziałów w spółce Bio-Active. Firmy nie ujawniły wartości transakcji. Przejęcie nie wymagało zgody UOKiK-u.

Na razie nie są planowane zmiany w ofercie herbat produkowanych przez Bio-Active. – Obecnie Bio-Active opracowuje nowe ciekawe projekty, a więc można się raczej spodziewać kolejnych innowacyjnych nowości. Oczywiście po bardziej szczegółowej analizie możliwe jest modyfikowanie ofert obydwu naszych spółek, ale widząc obecną kompatybilność, nie planujemy rewolucyjnych zmian – wyjaśnia Jacek Sim, kierownik ds. PR w firmie Herbapol Lublin.

Herbapol nie planuje też włączenia spółki Bio-Active w struktury Herbapolu. Bio-Active pozostanie więc samodzielną spółką oraz marką produktów. – Dopiero z czasem okaże się, które rozwiązanie jest korzystniejsze dla rozwoju prowadzonego przez nas biznesu – dodaje Jacek Sim.