Cordes walczy Kaufhofem

W grze o od tygodni stojące pod znakiem zapytania przedłużenie kontraktu szefa koncernu Metro Eckharda Cordesa, główny zainteresowany ponownie zagrał kartą Kaufhofa.

Według informacji "Lebensmittel Zeitung" Cordes w minionym tygodniu ponownie spotkał się z przedstawicielami hiszpańskiego El Corte Inglés w sprawie sprzedaży sieci domów towarowych Kaufhof. Szef koncernu Metro spotkał się ponoć z menedżerami z Hiszpanii i wraz z nimi zwiedzał Kaufhofana w Monachium.

Hiszpanie od dawna wymieniani są jako jedni z potencjalnych nabywców sieci. Kolejne rozmowy nie doprowadziły jednak jak dotąd do transakcji. "Lebensmittel Zeitung" pisze o różnych opcjach, np. utworzeniu wspólnej z Hiszpanami spółki. Znawcy hiszpańskiej firmy uważają, że jej szef Isidoro Álvarez jest sceptyczny wobec takiego rozwiązania. Nie zmienia to faktu, że spotkanie spowodowało powrót rozważań o powołaniu międzynarodowej grupy, pod skrzydłami której znalazłyby się Kaufhof, Karstadt i inne międzynarodowe sieci domów towarowych.

Niemiecka gazeta jest zdania, że cały proces sprzedaży lub wydzielenia Kaufhofa dałby Cordesowi oddech w jego walce o przedłużenie kontraktu, który wygasa za rok.