Tesco otwiera Extra w Rzeszowie

W czwartek zakończy się przebudowa rzeszowskiego hipermarketu.

Tesco przebudowuje kolejne hipermarkety tak, by pasowały do nowego formatu Tesco Extra. 29 września ma być gotowy sklep w Rzeszowie. Prace trwają już także w placówkach w Lublinie, Katowicach, Bydgoszczy i we Wrocławiu (na Bielanach).

- Pojawią się w nich na sali sprzedaży nowe stoiska - mówi Michał Sikora, rzecznik prasowy Tesco. Będą to: restauracja samoobsługowa Bistro, stoisko z telefonami, a w wybranych sklepach także salon optyczny i powiększony dział health & beauty z większą liczbą choćby dermokosmetyków czy markowych perfum. W każdym ze sklepów wydzielane jest też stoisko z odzieżą F+F. Ma mieć powierzchnię 2 tys. mkw. i własne kasy. Poszerzana jest oferta zabawek, elektroniki i artykułów wyposażenia domu, przy czym w tych działach również wprowadzany jest nowy sposób ekspozycji.

Do końca roku oprócz przebudowywanych otwarte mają być trzy nowe Tesco Extra. Sklepy o powierzchni sprzedaży 5 tys. mkw. powstają w Suwałkach, Ostrowie Wielkopolskim i Lesznie.

- O przyszłorocznych planach możemy mówić w przyszłym roku, kiedy już będą zaakceptowane i domknięte - utrzymuje przedstawiciel Tesco.