Lifiting linii Cornelius

Mariusz Supady, prezes Browaru Sulimar, zapowiada nową serię piw specjalnych Cornelius i nowość typu lager - Trybunał.

- Obecnie jesteśmy w trakcie dużych zmian w naszej ofercie - mówi Mariusz Supady. Producent zmienił etykiety poszczególnych piw i w tej samej grupie produktów wprowadził zupełnie nowe smaki. Do obecnych już w ofercie piw: Cornelius Pszeniczny, Cornelius Miodowy oraz Cornelius Porter, dołączyły trzy nowe smaki: Cornelius Koźlak, Ciemny Pszeniczny i Cornelius Grejpfrut. 

- To nie wszystkie zmiany przygotowywane na sezon jesień-zima - podkreśla Mariusz Supady.  Browar rozszerza też kategorię piw premium o nową linię piw typu lager pod marką Trybunał. W tej grupie firma proponuje klientom piwo jasne pełne oraz piwo jasne pełne miodowe.

Zmiany w portfolio będą komunikowane najpierw wśród hurtowników i detalistów. Marka wsparta będzie też działaniami PR. Komunikację do końcowego klienta firma zaplanowała na wiosnę.

Jak zapewnia Mariusz Supady, konsumenci coraz życzliwiej spoglądają na piwa specjalne, warzone metodami tradycyjnymi z regionalnych browarów. - Polski konsument dojrzewa i staje się coraz lepszym znawcą rynku piwnego. To dlatego wprowadziliśmy na rynek nową serię piw premium pod markami Cornelius (piwa specjalne) i Trybunał (piwa typu lager) - wyjaśnia prezes.

Przyznaje jednocześnie, że z drugiej strony rośnie popularność piw z najtańszego, ekonomicznego segmentu. Rynek więc się polaryzuje.