Metro uruchamia w Niemczech Centrum Usług Wspólnych

Kolejne takie centrum ruszyć ma wiosną 2012 roku w Szczecinie.

Plan przeniesienia działalności rachunkowo-księgowej przez Grupę Metro pokonał kolejną przeszkodę: zakończyły się rozmowy z protestującymi przeciwko zmianom pracownikami. Zarząd i rada zakładowa podpisały porozumienie. Zgodnie z nim w miejscowości Alzey w zachodniej części Niemiec rusza Centrum Usług Wspólnych.

90 pracowników dotychczasowego działu księgowości Reala stało się od 1 września pracownikami tegoż centrum. Przejmie ono w przyszłości księgowość niemieckiego Metro C+C, niemieckiego Reala, Metro AG i innych niemieckich spółek grupy. Pozostałych 54 pracowników księgowości w Alzey nadal będzie się zajmować rachunkami lokalnych Reali, żadne miejsca pracy w Metro w tej miejscowości nie zostaną zlikwidowane. Dla pracowników w likwidowanych działach w Düsseldorfie, Sarstedt, Kehl i Kamen szuka się rozwiązań, być może dostaną miejsca pracy w innych spółkach koncernu.

Centrum Usług Wspólnych w Alzey jest drugim takim centrum w ramach grupy. Kilka tygodni temu ruszyła podobna placówka w Pune w zachodnich Indiach, specjalizująca się w księgowości kredytodawców.

Trzecie i ostatnie centrum zostanie uruchomione wiosną 2012 roku w Szczecinie. Trzy centra będą obsługiwały wszystkie spółki grupy oprócz sieci Media Markt, Saturn i Galerii Kaufhof.