Tesco pod Grójcem

W Kobylinie k. Grójca Tesco otworzyło 1 września 75. hipermarket.

To największy sklep sieci otwarty tego lata - przekonuje Tesco. Na powierzchni 3 tys. mkw. oferuje 13 tys. pozycji. Dostawcami owoców do sklepu są grupy producenckie z okolic Grójca: Rajpol, Alvena, Soska Owoce i Warzywa. Tesco podaje, że we wszystkich sklepach sieci sprzedaje niemal wyłącznie jabłka pochodzące z podgrójeckich sadów, a w lecie gruszki, śliwki i brzoskwinie z tego regionu stanowią większość oferty. Sklep czynny jest przez całą dobę.

Hipermarket wybudowano na 1,6-ha działce znajdującej się obok targowiska. - Sąsiedztwo dużego targowiska z największym sklepem w okolicy może pomóc rozwinąć Małe Janki w Kobylinie, czyli ośrodek handlu przyciągający handlowców i klientów z całego powiatu grójeckiego, zamieszkanego przez niemal 100 tys. osób - mówi Paweł Dworak, dyrektor ekspansji Tesco Polska.

Równocześnie na Mazowszu Tesco otworzyło 600-m supermarket w Zwoleniu.

W tym roku hipermarkety Tesco o powierzchni sprzedaży od 3 do 5,5 tys. mkw. ruszyły w Starogardzie Gdańskim, Nowym Sączu, Malborku i Grojcu. Pięć kolejnych, m.in. w Ostrowie Wielkopolskim, Sieradzu i Suwałkach, ma powstać do końca roku. W roku finansowym 2011/12 Tesco zamierza rozbudować sieć o co najmniej 80 sklepów o różnej powierzchni.