Mondi inwestuje w regionie

W Polsce należy do największych dostawców opakowań z tektury falistej, w Rosji stawia na papiery biurowe.

W połowie roku Mondi, jeden z największych producentów wyrobów papierniczych w Europie, zakończył największą w rosyjskiej branży papierniczej modernizację. Mondi zainwestował w zakłady w Syktyvkarze, stolicy Republiki Koma, 545 mln euro. Koncern spodziewa się, że dzięki tej inwestycji zajmie czołowe miejsce na rosyjskim rynku papierniczym, zwłaszcza jeśli chodzi o papiery biurowe.

W Polsce do koncernu należy 5 zakładów, m.in. w Świeciu. To jeden z największych na świecie producentów tektury falistej i worków papierowych. Mondi jest wiodącym dostawcą opakowań z tektury falistej w naszym kraju. Florian Stocker, marketing & sales direktor containerboard Mondi, zapewnia, że dzięki zaawansowanej technologii i wiedzy firma jest w stanie dostarczyć szeroki zakres rozwiązań z zakresu inteligentnego pakowania, od pudeł typu American Case, poprzez Shelf Ready Packaging, od dużych pudeł po tacki, jak również rozwiązania szyte na miarę dostosowane do szczegółowych wymagań.

Grupa Mondi działa w 31 krajach, w 2010 r. jej przychody wyniosły 6,2 mld euro. Centrala koncernu mieści się w Johannesburgu, biznesem w Europie i w innych krajach kieruje z Wiednia.