Kolporter z UEFA

Kolporter jest wyłącznym licencjobiorcą i dystrybutorem w Polsce oficjalnych pluszowych maskotek UEFA Euro 2012 o imionach Slavek i Slavko.

 

 

Spółka podpisała kontrakt z UEFA.

- Wszystkie firmy starające się o uzyskanie licencji musiały przejść specjalną procedurę. Kolporter zwyciężył w tej rywalizacji – mówi Mateusz Duda, commercial and marketing manager football w firmie Warner Bros Consumer Products, przedstawiciela UEFA do prowadzenia programów licencyjnych. Dodaje, że poza znaną marką i doświadczeniem rynkowym na wybór wpłynęło posiadanie przez Kolportera SA dobrze rozwiniętej własnej sieci sprzedaży

Jak twierdzi Sebastian Dyrszka (na zdjęciu) ,członek zarządu Kolportera, zainteresowanie maskotkami jest ogromne. Pluszowi Slavek i Slavko występują w trzech rozmiarach – 24, 30 i 44 cm. Kolporter SA pracuje także nad innymi pluszowymi produktami związanymi z Euro 2012.

- Dla kibiców w wybranych salonikach prasowych Kolportera przygotowujemy również specjalne stoiska z okazji Euro 2012. Oprócz maskotek będą mogli w nich kupić typowo kibicowskie gadżety – dodaje Sebastian Dyrszka.