Interchem kupił Drogerie Natura

Interchem, kontrolowany przez fundusze z grupy Resource Partners, ogłosił przejęcie Polbity, właściciela i operatora sieci Drogerie Natura.

 

 

Interchem działa od 1996 r., a od 10 lat rozwija sieć sklepów drogeryjnych pod szyldem Drogerie Aster. Na początku tego roku większościowe udziały w firmie objęła firma Resource Partners.

- Inwestując w Interchem na początku tego roku, dostrzegaliśmy bardzo duży potencjał wzrostu spółki. Połączenie sieci Drogerie Natura oraz Drogerie Aster pozwoli stworzyć wiodącego gracza na konsolidującym się rynku artykułów higienicznych oraz kosmetyków – powiedział Piotr Noceń, partner zarządzający w Resource Partners.

Od 1996 r. właścicielem Polbity, działającej od 1989 r., jest IWP International, spółka portfelowa klientów zarządzanych przez Strategic Value Partners. Od tego momentu spółka zajmująca się wcześniej dystrybucją rozpoczęła budowę sieci Drogerie Natura.

- Transakcja jest ostatnim etapem procesu transformacji działalności spółki. Pozwoli ona na stworzenie platformy dalszego organicznego wzrostu – stwierdził Wojciech Filipczyk, prezes Polbity.

Połączenie dojdzie do skutku po zatwierdzeniu przez UOKiK. W wyniku transakcji sieć sklepów drogeryjnych zarządzanych przez Interchem zwiększy się trzykrotnie, do 375.

 

.