Spółdzielcy chcą rozwijać sieć Gama

PSD, operator Gamy należący do Grupy Tradis, zapowiada 70 sklepów do końca 2012 r.

Partnerski Serwis Detaliczny wraz ze współpracującymi spółdzielniami Społem zamierza do końca tego roku otworzyć minimum 20 placówek, a w przyszłym dołączyć do nich następne 50.

Koncept wspólnej sieci PSD i spółdzielnie opracowywały od kilku miesięcy, a pierwsza placówka pod tym szyldem ruszyła w czerwcu w Zakopanem. Kolejne powstały potem w Stąporkowie, Hajnówce i Kielcach. Wkrótce oddane być mają do użytku następne – w  Chełmie, Lubartowie, Kołobrzegu, Pruszczu Gdańskim, Dobrym Mieście i Pułtusku. Szyld Gama zawisnąć ma nie tylko nad nowymi sklepami, ale także nad dawnymi sklepami spółdzielców.

- Cały czas rośniemy w siłę. Zbudowaliśmy grupę 62 spółdzielni, które zarządzają ponad 550 sklepami w całej Polsce. Od początku roku do PSD dołączyło pięć nowych spółdzielni, a z kolejnymi kilkoma prowadzimy bardzo zaawansowane rozmowy, które powinny zakończyć się w najbliższych miesiącach. To potwierdza, że spółdzielcy widzą w naszym projekcie realne szanse rozwoju dla swoich placówek – mówi Małgorzata Więch, członek zarządu i dyrektor ds. rozwoju PSD.

PSD ma także nowy pomysł na najmniejsze placówki, poniżej 100 mkw. Chce, by zmieniły się w sklepy specjalistyczne.

- Placówki tego formatu obecnie znajdują się w najtrudniejszym położeniu i najszybciej znikają z rynku. Oceniamy ich lokalizację i jeszcze w tym roku zaproponujemy im rozwiązania, które pozwolą stawić czoła napierającej konkurencji – dodaje Małgorzata Więch.