Struktura Ferrero pod lupą

Giovanni Ferrero, który od śmierci swojego brata Pietro w kwietniu br. samotnie kieruje firmą Ferrero, będzie miał wsparcie wieloletniego menadżera Nunzio Pulvirentiego. Struktura managementu ulegnie zmianie.

Krótko po śmierci swego starszego syna Pietro 86-letni senior i dawny szef rodzinnego przedsiębiorstwa Michele Ferrero zapowiedział, że firma pozostanie w rękach rodziny, a jego drugi syn Giovanni zostanie jedynym prezesem.
Do tej pory 46-letni Giovanni kierował firmą razem z bratem. Od teraz nie będzie już musiał w pojedynkę borykać się z zadaniami zarządcy. Szef wartego 6,6 mld euro imperium otrzyma wsparcie.

U jego boku stanie wieloletni menedżer firmy Nunzio Pulvirenti, zaufany człowiek rodziny Ferrero - pisze "Lebensmittel Zeitung", powołując się na kręgi zbliżone do rodziny. Pulvirenti pracuje dla firmy od dziesięcioleci; ostatnio odpowiadał za "służby administracyjne" w piemonckiej centrali firmy.

W koncernie, do którego należy 14 fabryk i który zatrudnia prawie 22 tys. pracowników, dojdzie do rewizji struktur kierowniczych.

Dotyczy to zwłaszcza kierownictwa drugiego szeregu. Dotychczas odpowiadało ono przed jednym z braci w zależności od działu. Teraz struktury mają być dostosowane do odpowiadania przed jedynym CEO.