Marcin Gortat ambasadorem...

...marki Right Guard.

Najlepszy polski koszykarz i gwiazda NBA został ambasadorem marki kosmetyków męskich Right Guard z portfolio firmy Henkel Polska. Zostało to ogłoszone podczas sobotniego finału turnieju Right Guard Streetball Cup zorganizowanego przez producenta kosmetyków Right Guard oraz Fundację Marcina Gortata MG13.

W ramach działań marketingowych w drugiej połowie sierpnia rozpocznie się kampania outdoorowa, której twarzą będzie Marcin Gortat. Czas kampanii zbiega się z mistrzostwami EuroBasket, w których Marcin Gortat zagra z reprezentacją Polski.

Marketer zaplanował także reklamę w telewizji. Od września emitowany będzie spot (bez udziału Marcina Gortata) nastawiony na sponsoring wydarzeń sportowych. Ponadto od końca sierpnia przez dwa miesiące trwać będzie ogólnopolska promocja, której zwycięzcy dołączą do drużyny, która zajęła pierwsze miejsce w sobotnim turnieju Right Guard Streetball Cup. Nagroda to wyjazd do Stanów Zjednoczonych na mecz Phoenix Suns i spotkanie z Marcinem Gortatem.

Producent poszerzył także portfolio marki o nową linię Right Guard Xtreme Sports, którą tworzą trzy dezodoranty (spray, roll-on, sztyft) oraz żel pod prysznic.