Bobini w Niemczech

Global Cosmed, zachęcony wynikami sprzedaży kosmetyków Bobini w Europie Środkowo-Wschodniej, buduje ich pozycję za zachodnią granicą.

Siedem produktów Bobini dostępnych jest w regularnej sprzedaży w około 600 sklepach sieci Kaufland w Niemczech. W kolejnej, jednej z największych sieci drogeryjnych w Niemczech, trwa sprzedaż testowa kosmetyków.

- Pierwsze wyniki pozwalają optymistycznie patrzeć w przyszłość - zapewnia Ewa Wójcikowska, prezes Global Cosmed. Podkreśla, że trwają rozmowy z kolejnymi sieciami, w tym drogerii.

Pod marką Bobini sprzedawane są kosmetyki kąpielowe, pielęgnacyjne (m.in. kremy i oliwki), a także pasty do zębów oraz chusteczki nawilżane. Jak zapewnia producent, cieszą się one dużą popularnością nie tylko w Polsce, ale też w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, m.in. w Rumunii, Kazachstanie, Rosji, na Słowacji, Łotwie, Węgrzech.

Global Cosmed (Apart, Sofin Global) już od kilku lat zaopatruje niemiecki rynek w wiele produktów kosmetycznych i chemii domowej, ale pod markami własnymi sieci. Dopiero teraz firma zdecydowała się realizować plan ekspansji produktów brandowych.