Obława w Media-Saturn

Skandal korupcyjny w największej sieci z elektroniką w Europie? Policja przeszukuje prywatne mieszkania i siedzibę centrali firmy. W aferę mogą być zamieszane osoby ze ścisłego kierownictwa - twierdzi Süddeutsche Zeitung.

W Media-Saturn, największej europejskiej sieci z elektroniką, możliwy jest skandal korupcyjny. Według informacji Süddeutsche Zeitung prokuratura w Strasburgu prowadzi dochodzenie przeciwko 6 osobom, w tym trzem z kierownictwa koncernu.

W środę w ostatnim tygodniu policja przeszukała 20 biur i prywatnych mieszkań w całych Niemczech, w tym centralę w bawarskim Ingolstadt. Potwierdził to rzecznik augsburskiej prokuratury. Zarzuty miały dotyczyć przekupstwa i pomocy przy nim. Przesłuchania i całe śledztwo znajdują się dopiero we wstępnej fazie - poinformował naczelny prokurator sądu krajowego Matthias Nicolai.

Media-Saturn od lat jest najbardziej dochodową odnogą Grupy Metro.

Według informacji gazety w sprawę zamieszana jest osoba z 9-osobowego zarządu i dwie inne na kierowniczych stanowiskach. Rzecznik firmy potwierdził, że doszło do akcji przeszukania. Miało do niej dojść na skutek "zainicjowanego przez sam koncern badania". Media-Saturn ma w pełni współpracować z prokuraturą, najwyraźniej wewnętrzny audytor dostrzegł nieprawidłowości i zgłosił je do prokuratury. Oficjalnego doniesienia o przestępstwie jednak nie ma.

Według źródeł gazety chodzi o podejrzane interesy z dostawcami, a zwłaszcza z usługodawcami. Podejrzani mogli czerpać korzyści z przyznawania określonym podmiotom zleceń.