Real może być wart miliardy

Transakcja sprzedaży sieci Real przez Grupę Metro może sięgnąć 2 mld euro. Wśród zainteresowanych są trzej inwestorzy finansowi.

Koncern Metro chce uzyskać za Reala 2 mld euro, jeśli miałoby dojść do sprzedaży tej sieci hipermarketów – wynika z informacji "Lebensmittel Zeitung". Zainteresowanie wyrazili inwestorzy finansowi: KKR, Apollo i Apax. W branży mówi się jednak, że oprócz nich chętna na zakup jest także grupa skupiona wokół byłego szefa Carrefoura Daniela Bernarda. Natomiast ponoć nie jest już zainteresowany zakupem sieci inny inwestor finansowy – Blackstone, wymieniany początkowo jako potencjalny kupiec.

Oficjalny proces sprzedaży wciąż się jeszcze nie zaczął, odbyły się jednak rozmowy wstępne. Nie jest jasne, czy cena obejmie nieruchomości i zobowiązania Reala. Metro nie chce się odnieść ani do składu grupy zainteresowanych, ani do ceny, jaką chciałoby uzyskać. Według niedawno opublikowanego raportu banku JP Morgan wartość Reala wraz z nieruchomościami może sięgać nawet 4,8 mld euro.