Tesco ogranicza liczbę magazynów

Tylko 10 ma ich pozostać w Europie Środkowej.

Liczba 20 działających jeszcze w 2010 r. magazynów i centrów dystrybucyjnych sieci w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech ma stopniowo zmniejszyć się o połowę. Takie plany przedstawił Trevor Masters, szef Tesco na Europę Środkową, podczas prezentacji dla akcjonariuszy i analityków. Tesco zamierza mieć w tym regionie jeden magazyn ze świeżymi produktami, prawdopodobnie na Węgrzech. Rezygnuje z magazynów z mrożoną żywnością, których miał pięć pod koniec 2010 r.

Z siedmiu do jednego ma zmniejszyć się liczba magazynów z artykułami spożywczymi i z pięciu do jednego - głównie nieżywnościowymi. Za to zwiększyć się ma liczba dużych centrów dystrybucyjnych ze zróżnicowanym asortymentem. Pod koniec 2010 r. były cztery takie centra, w przyszłości działać ich ma siedem, w tym prawdopodobnie trzy w Polsce.

Trevor Masters powiedział "The Grocer", że Tesco rozmawia już z największymi dostawcami, takimi jak Procter & Gamble i Unilever, tłumacząc, że lepiej dostarczać produkty w jedno miejsce zamiast w pięć różnych.