Unilever zadowolony z wyników

Jeden z największych na świecie producentów żywności, kosmetyków i chemii gospodarczej podsumowuje 20-lecie działalności w Polsce.

W 2010 r. przychody Unilevera w Polsce przekroczyły 3,3 mld zł, podczas gdy w 2009 r. - 3,2 mld zł. W minionym roku niemal każde gospodarstwo domowe w Polsce co najmniej raz użyło produktu Unilevera, dzięki czemu producent jest liderem rynkowym w kategoriach: dezodoranty, środki czystości, herbaty, margaryny, lody oraz produkty kulinarne (buliony, jednoporcjowe zupy typu instant, sosy sałatkowe).

Unilever jest u nas właścicielem czterech fabryk: w Bydgoszczy, która w czerwcu obchodzi 20-lecie istnienia (produkuje kosmetyki i chemię gospodarczą), Poznaniu (produkty kulinarne i dressingi), Baninie koło Gdańska (lody) i w Katowicach (margaryny i herbaty). Ponad 20 proc. wyrobów produkowanych w tych fabrykach trafia na eksport, ale w przypadku zakładu w Bydgoszczy - 80 proc.

- Fabryka w Bydgoszczy była pierwszą inwestycją Unilevera w Polsce. Zakład od lat utrzymuje stabilną, wysoką pozycję wśród fabryk branży kosmetycznej Unilevera w Europie – podsumowuje Sanjay Dube, prezes Unilevera w Polsce.