Na pomoc Ostrowii

Invest-Bank i SM "Spomlek" chcą odbudować pozycję rynkową i wzmocnić wciąż rozpoznawalną markę.

Spółka Emir 10 – podmiot zależny Invest-Banku – w kwietniu br. kupiła za 45 mln zł Mazowiecką Spółdzielnię Mleczarską "Ostrowia". Po sfinalizowaniu transakcji bank ogłosił, że zamierza kontynuować przetwarzanie mleka w zakładzie w Ostrowii Mazowieckiej. Zadanie to powierzył Spółdzielczym Mleczarniom "Spomlek", które zostały dzierżawcą zakładu.

– Ta inwestycja wpisuje się w strategię rozwoju firmy. Łącząc dotychczasową ofertę Spomleku z produktami pod wciąż znaną, ale wymagającą odświeżenia i wzmocnienia marką Ostrowia, stajemy się coraz atrakcyjniejszym partnerem dla odbiorców. Możemy nie tylko zapewnić stałe dostawy serów żółtych, ale także dołączyć do nich kolejne artykuły mleczarskie – mówi Edward Bajko, prezes zarządu SM "Spomlek" .

W zakładzie w Ostrowii Mazowieckiej mają być produkowane m.in. twarożki Ostrowia oraz sery żółte pod marką Serenada oraz Czar Polesia z portfolio Spomleku. Zdaniem Edwarda Bajko w przypadku Ostrowii dla uruchomienia produkcji na wszystkich liniach najważniejszy będzie surowiec. – W tym celu musimy przygotować korzystną ofertę dla rolników, która przyczyni się do ich powrotu do spółdzielni – stwierdza prezes.

Obecnie do SM "Spomlek" należą trzy zakłady: w Radzyniu Podlaskim, Parczewie i Młynkach pod Elblągiem.